'Like' if you're a High School Sports fan!   

2016 NC High School Baseball Playoffs - 2A

   

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Championship Round 4 Round 3 Round 2 Round 1
                 

May 11 at 7pm

1

 N Johnston 3

32

 Dixon 4
             

May 11 at 7pm

1

 Randleman 5

32

 West Stokes 4
 

May 14 at 7pm

32

 Dixon 3

17

 S Columbus 4
   

   

May 13 at 7pm

1

 Randleman 9

17

 W Davidson 2
 

May 11 at 7pm

16

 Washington 1

17

 S Columbus 4
             

May 11 at 7pm

16

 Salisbury 1

17

 W Davidson 4
   

May 17 at 7pm

17

 S Columbus 9

24

 St Pauls 2
     

May 17 at 7pm

1

 Randleman 3

8

 LNC 2
   

May 10 at 6:30pm

8

 N Pitt 5

25

 Clinton 0
             

May 11 at 7pm

8

 LNC 3

25

 Lincolnton 2
 

May 13 at 6pm

8

 N Pitt 4

24

 St Pauls 10
         

May 14 at 7pm

8

 LNC 2

9

 RS Central 1
 

May 11 at 6pm

9

 Roanoke R 2

24

 St Pauls 6
             

May 11 at 7pm

9

 RS Central 4

24

 Bunker  Hill1
                 
    EAST

May 20 at 7pm

17

 S Columbus 1

4

 Edenton 4
 

May 21 at 7pm

1

 Randleman 1

4

 Parkwood 2

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

5

 E Bladen 5

28

 Currituck C 6
             

May 11 at 7pm

5

 Wilkes Ctl 3

28

 Owen 2
 

May 14 at 7pm

28

 Currituck Cty 2

12

 First Flight 1
         

May 14 at 7pm

5

 Wilkes Ctl 4

12

 Trinity 3
 

May 10 at 6pm

12

 First Flight 4

21

 Eastern Ran 1
             

May 11 at 7pm

12

 Trinity 10

21

 W Wilkes 3
   

May 17 at 7pm

28

 Currituck Cty 3

4

 Edenton H 6
 

EAST REGIONAL
BEST OF 3 SERIES

 

May 17 at 7pm

5

 Wilkes Ctl 1

4

 Parkwood 8
   

May 11 at 7pm

13

 Midway 10

20

 Bertie 0
     

May 24 at 7pm

4

 Edenton  Holmes 0

15

 S Granville 2
     

May 11 at 7pm

13

 Maiden 6

20

 W Stanly 4
 

May 14 at 7pm

13

 Midway 3

4

 Edenton H 4
   

I
I
I
I

   

May 14 at 7pm

13

 Maiden 0

4

 Parkwood 13
 

May 11 at 7pm

4

 Edenton H 5

29

 Franklinton 0
     

I
I
I
I

     

May 11 at 7pm

4

 Parkwood 5

29

 Stuart Cramer 1
     

STATE
CHAMPIONSHIP

June 3 at 8pm

15

 S Granville

23

 E Rutherford

STATE
CHAMPIONSHIP

     

May 11 at 7pm

3

 Fairmont 3

30

 SW Edge 1
     

I
I
I
I

     

May 10 at 6pm

3

 W Lincoln 6

30

 Chase 3
 

May 14 at 5pm

3

 Fairmont 8

19

 Green Ctl 0
   

I
I
I
I

   

May 12 at 6pm

3

 W Lincoln 0

14

 Mt Pleasant 2
 

May 11 at 7pm

14

 Carrboro 2

19

 Green Ctl 6
     

May 24 at 7pm

4

 Parkwood 0

23

 E Rutherford 2
     

May 11 at 7pm

14

 Mt Pleasant 4

19

 Madison 0
   

May 17 at 7pm

3

 Fairmont 3

11

 N Brunswick 0
 

WEST REGIONAL
BEST OF 3 SERIES

 
 

May 17 at 7pm

14

 Mt Pleasant 4

6

 Smoky Mtn 14
   

May 10 at 5:30pm

6

 Croatan 19

27

 NCSSM 4
             

May 11 at 7pm

6

 Smoky Mtn 3

27

 Ashe Cty 1
 

May 13 at 7pm

6

 Croatan 2

11

 N Brunswick 9
         

May 14 at 7pm

6

 Smoky Mtn 19

22

 E Lincoln 15
 

May 11 at 7pm

11

 N Brunswick 2

22

 Bartlett Yan 1
             

May 11 at 7pm

11

 Mtn Heritage 1

22

 E Lincoln 3
                 
   

EAST

May 20 at 7pm

3

 Farmont 5

15

 S Granville 8
 

May 21 at 7pm

6

 Smoky Mtn 2

23

 E Rutherford 4

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

7

 N Lenoir 9

26

 Red Springs 8
             

May 11 at 7pm

7

 Forbush 12

26

 Surry Ctl 2
 

May 14 at 7pm

7

 N Lenoir 1

10

 S Lenoir 4
         

May 14 at 7pm

7

 Forbush 3

23

 E Rutherford 4
 

May 11 at 7pm

10

 S Lenoir 6

23

 Ayden-Gry 5
             

May 11 at 7pm

10

 N Rowan 0

23

 E Rutherford 12
   

May 17 at 7pm

19

 S Lenoir 4

15

 S Granville 13
     

May 17 at 7pm

23

 E Rutherford 10

2

 Reidsville 2
   

May 11 at 7pm

15

 S. Granville 3

18

 E Duplin 0
             

May 11 at 7pm

15

 S Stokes 4

18

 N Surry 7
 

May 14 at 7pm

15

 S Granville 12

2

 Bunn 0
   

   

May 14 at 7pm

18

 N Surry 4

2

 Reidsville 5
 

May 11 at 6pm

2

 Bunn 6

31

 Pasquotank 1
             

May 11 at 7pm

2

 Reidsville 3

31

 Hendersonville 2