'Like' if you're a High School Sports fan!   

2016 NC High School Fastpitch Softball Playoffs - 1A

   

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Championship Round 4 Round 3 Round 2 Round 1
                 

May 11 at 7pm

1

 Princeton 18

32

 Northampton 0
             

May 11 at 7pm

1

 Hiwassee D 11

32

 Union Acy 1
 

May 14 at 7pm

1

 Princeton 3

16

 E Columbus 2
   

 

   

May 13 at 5pm

1

 Hiwassee Dam 0

16

 Gray Stone 1
 

May 11 at 7pm

16

 E Columbus 14

17

 Pender 3
             

May 11 at 7pm

16

 Gray Stone 11

17

 Roxboro 1
   

May 17 at 7pm

1

 Princeton 2

8

 E Carteret 1
     

May 17 at 7pm

16

 Gray Stone 5

9

 E Surry 11
   

May 10 at 6:30pm

8

 E Carteret 12

25

 Southside 2
             

May 11 at 7pm

8

 Avery Cty 3

25

 Andrews 2
 

May 14 at 7pm

8

 E Carteret 6

9

 Camden Cty 1
         

May 13 at 5pm

8

 Avery County 0

9

 E Surry 11
 

May 11 at 6pm

9

 Camden Cty 6

24

 Bear Grass 3
             

May 11 at 7pm

9

 E Surry 9

24

 Swain Cty 1
                 
    EAST

May 20 at 7pm

1

 Princeton 4

4

 Perquimans 0
 

May 20 at 7pm

9

 E Surry 4

5

 N Stanly 5

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

5

 E Wake 3

28

 Spring Creek 7
             

May 11 at 7pm

5

 N Stanly 10

28

 S Davidson 0
 

May 13 at 5pm

28

 Spring Creek 2

21

 Jones Senior 13
         

May 14 at 6pm

5

 N Stanly 15

12

 Robbinsville 0
 

May 11 at 7pm

12

 Pamlico Cty 3

21

 Jones Sr 4
             

May 11 at 7pm

12

 Robbinsville 10

21

 Hayesville 0
   

May 17 at 7pm

21

 Jones Senior 3

4

 Perquimans 8
 

EAST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 

May 17 at 7pm

5

 N Stanly 4

4

 Lincoln Ctr 2
   

May 11 at 7pm

13

 Franklin 13

20

 Rosewood 5
     

May 24 at 7pm

1

 Princeton 2

7

 N Duplin 1
     

May 11 at 7pm

13

 W Montgomery 8

20

 River Mill Acy 0
 

May 13 at 6pm

13

 Franklin Acy 1

4

 Perquimans 7
   

I
I
I
I

   

May 14 at 7pm

13

 W Montgomery 1

4

 Lincoln Ctr 11
 

May 11 at 7pm

4

 Perquimans 7

29

 Lakewood 0
     

I
I
I
I

     

May 11 at 7pm

4

 Lincoln Ctr 13

29

 Thomasville 1
     

STATE
CHAMPIONSHIP

June 3 at 6pm

1

 Princeton

5

 N Stanly

STATE
CHAMPIONSHIP

     

May 11 at 7pm

3

 S Creek 22

30

 Weldon 0
     

I
I
I
I

     

May 10 at 6pm

3

 N Stokes 10

30

 Highland Tech 4
 

May 14 at 7pm

3

 South Creek 1

14

 Northside 7
   

I
I
I
I

   

May 13 at 6pm

3

 N Stokes 20

14

 Rosman 1
 

May 11 at 7pm

14

 Northside 15

19

 Tarboro 1
     

May 24 at 7pm

5

 N Stanly 2

3

 N Stokes 1
     

May 11 at 7pm

14

 Rosman 8

19

 Walkertown 1
   

May 17 at 7pm

14

 Northside 9

6

 Louisburg 8
 

WEST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 
 

May 17 at 7pm

3

 N Stokes 12

6

 Elkin 2
   

May 10 at 5:30pm

6

 Louisburg 15

27

 Wallace Rose 4
             

May 11 at 7pm

6

 Elkin 11

27

 Pine Lake P 0
 

May 14 at 4pm

6

 Louisburg 7

11

 Riverside 5
         

May 13 at 5:30pm

6

 Elkin 5

11

 Bessemer City 2
 

May 11 at 7pm

11

 Riverside 10

22

 Hobbton 0
             

May 11 at 7pm

11

 Bessemer Cy 6

22

 S Robeson 5
                 
   

EAST

May 20 at 7pm

14

 Northside 5

7

 N Duplin 8
 

May 20 at 7pm

3

 N Stokes 4

2

 Whiteville 2

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

7

 N Duplin 20

26

 KIPP Pride 0
             

May 11 at 7pm

7

 Chatham Ctl 11

26

 Uwharrie Ctr 3
 

May 14 at 2pm

7

 N Duplin 3

23

 Gates Cty 0
         

May 13 at 7pm

7

 Chatham Ctl 3

23

 East Wilkes 2
 

May 11 at 7pm

10

 Granville Ctl 3

23

 Gates Cty 4
             

May 11 at 7pm

10

 S Stanly 7

23

 E Wilkes 8
   

May 17 at 7pm

7

 N Duplin 8

2

 Trask 0
     

May 17 at 7pm

7

 Chatham Ctl 2

2

 Whiteville 7
   

May 11 at 7pm

15

 Manteo 18

18

 Oxford Prep 0
             

May 11 at 7pm

15

 Cherryville 2

18

 N Moore 7
 

May 14 at 7pm

15

 Manteo 3

2

 Trask 4
   

   

May 14 at 7pm

18

 N Moore 0

2

 Whiteville 9
 

May 11 at 6pm

2

 Trask 21

31

 Mattamuskeet 0
             

May 11 at 7pm

2

 Whiteville 13

31

 Starmount 0