'Like' if you're a High School Sports fan!   

2016 NC High School Fastpitch Softball Playoffs - 2A

   

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Championship Round 4 Round 3 Round 2 Round 1
                 

May 11 at 7pm

1

 Jordan Matt 3

32

 SW Onslow 0
             

May 11 at 7pm

1

 W Stanly 12

32

 Thomasville 0
 

May 14 at 7pm

1

 Jordan M 5

17

 Beddingfield 1
   

   

May 14 at 7pm

1

 W Stanly 6

17

 W Stokes 0
 

May 11 at 7pm

16

 N Brunswick 7

17

 Beddingfield 8
             

May 11 at 7pm

16

 S Stokes 4

17

 W Stokes 10
   

May 17 at 7pm

1

 Jordan M 12

8

 N Johnston 3
     

May 17 at 7pm

1

 W Stanly 2

9

 Brevard 3
   

May 10 at 6:30pm

8

 N Johnston 5

25

 Midway 0
             

May 11 at 7pm

8

 LNC 1

25

 E Burke 2
 

May 14 at 7pm

8

 N Johnston 6

9

 W Bladen 3
         

May 14 at 7pm

25

 E Burke 3

9

 Brevard 11
 

May 11 at 6pm

9

 W Bladen 3

24

 Franklinton 1
             

May 11 at 7pm

9

 Brevard 5

24

 Newton Con 1
                 
    EAST

May 23 at 7pm

1

 Jordan M 1

12

 Washington 6
 

May 20 at 7pm

9

 Brevard 4

4

 W Lincoln 7

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

5

 Currituck 6

28

 Northside 0
             

May 11 at 7pm

5

 RS Central 2

28

 Wheatmore 0
 

May 14 at 7pm

5

 Currituck Cty 3

12

 Washington 5
         

May 12 at 6pm

5

 RS Central 1

12

 Owen 2
 

May 11 at 7pm

12

 Washtington 17

21

 First Flight 0
             

May 11 at 7pm

12

 Owen 3

21

 Salisbury 0
   

May 17 at 7pm

12

 Washington 17

4

 E Duplin 5
 

EAST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 

May 17 at 7pm

12

 Owen 1

4

 W Lincoln 3
   

May 11 at 7pm

13

 Randleman 6

20

 N Lenoir 0
     

May 25 at 6pm

12

 Washington 0

2

 S Granville 2
     

May 11 at 7pm

13

 W Davidson 0

20

 Mt Pleasant 4
 

May 12 at 6pm

13

 Randleman 0

4

 E Duplin 3
   

I
I
I
I

   

May 14 at 7pm

20

 Mt Pleasant 0

4

 W Lincoln 3
 

May 11 at 7pm

4

 E Duplin 7

29

 Northeastern 1
     

I
I
I
I

     

May 11 at 7pm

4

 W Lincoln 3

29

 Franklin 1
     

STATE
CHAMPIONSHIP

June 3 at 7pm

2

 S Granville

4

 W Lincoln

STATE
CHAMPIONSHIP

     

May 11 at 7pm

3

 E Randolph 10

30

 Trinity 0
     

I
I
I
I

     

May 10 at 6pm

3

 Madison 11

30

 Surry Ctl 4
 

May 13 at 7pm

3

 E Randolph 9

19

 Roanoke Raps 8
   

I
I
I
I

   

May 14 at 7pm

3

 Madison 6

19

 Polk County 5
 

May 11 at 7pm

14

 Edenton 0

19

 Roanoke Rap 10
     

May 25 at 7pm

4

 W Lincoln 2

2

 Forbush 1
     

May 11 at 7pm

14

 E Rutherford 1

19

 Polk Cty 14
   

May 17 at 6pm

3

 E Randolph 0

11

 Greene Ctrl 2
 

WEST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 

May 17 at 7pm

3

 Madison 3

6

 W Wilkes 4
   

May 10 at 5:30pm

6

 S Lenoir 7

27

 SW Edge 0
             

May 11 at 7pm

6

 W Wilkes 6

27

 Forest Hills 0
 

May 14 at 7pm

6

 S Lenoir 5

11

 Greene Ctrl 8
         

May 13 at 6pm

6

 W Wilkes 5

11

 Bunker Hill 0
 

May 11 at 7pm

11

 Greene Ctrl 14

22

 Graham 0
             

May 11 at 7pm

11

 Bunker Hill 4

22

 Stuart Cramer 1
                 
   

EAST

May 20 at 7pm

3

 E Randolph 0

2

 S Granville 2
 

May 20 at 7pm

6

 W Wilkes 0

2

 Forbush 4

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

7

 S Columbus 20

26

 Red Springs 3
             

May 11 at 7pm

7

 E Davidson 7

26

 Smoky  Mtn 3
 

May 13 at 6pm

7

 S Columbus 1

10

 Bunn 9
         

May 13 at 7pm

7

 E Davidson 5

10

 Parkwood 0
 

May 11 at 7pm

10

 Bunn 11

23

 Dixon 0
             

May 11 at 7pm

10

 Parkwood 10

23

 Draughn 1
   

May 17 at 7pm

10

 Bunn 3

2

 S Granville 11
     

May 17 at 7pm

7

 E Davidson 0

2

 Forbush 2
   

May 11 at 7pm

15

 Bartlett Yan 5

18

 Prov Grove 10
             

May 11 at 7pm

15

 Wilkes Ctl 0

18

 Maiden 3
 

May 14 at 6pm

18

 Prov Grove 1

2

 S Granville 2
   

   

May 14 at 1pm

18

 Maiden 2

2

 Forbush 7
 

May 11 at 6pm

2

 S Granville 10

31

 Farmville Ctl 0
             

May 11 at 7pm

2

 Forbush 13

31

 E Lincoln 3