'Like' if you're a High School Sports fan!   

2016 NC High School Fastpitch Softball Playoffs - 3A

   

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Championship Round 4 Round 3 Round 2 Round 1
                 

May 11 at 7pm

1

 Aycock 14

32

 S. Wayne 4
             

May 11 at 7pm

1

 South Point 3

32

 Kings Mtn 0
 

May 14 at 5pm

1

 Aycock 5

16

 Triton 1
   

   

May 14 at 7pm

1

 S Point 3

17

 W Rowan 1
 

May 11 at 7pm

16

 Triton 14

17

 Richlands 3
             

May 11 at 7pm

16

 SW Randolph 0

17

 W Rowan 3
   

May 17 at 7pm

1

 Aycock 7

8

 Orange 5
     

May 17 at 7pm

1

 S Point 5

8

 Crest 1
   

May 10 at 6:30pm

8

 Orange 20

25

 Fike 1
             

May 11 at 7pm

8

 Crest 5

25

 S Iredell 4
 

May 14 at 4pm

8

 Orange 3

9

 E Alamance 2
         

May 14 at 7pm

8

 Crest 1

9

 Cuthbertson 0
 

May 11 at 6pm

9

 E Alamance 11

24

 W Alamance 0
             

May 11 at 7pm

9

 Cuthbertson 3

24

 Piedmont 0
                 
    EAST

May 20 at 7pm

1

 Aycock 4

4

 Lee County 3
 

May 23 at 6pm

1

 S Point 0

5

 Enka 3

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

5

 W Carteret 11

28

  Williams 1
             

May 11 at 7pm

5

 Enka 8

28

 Forestview 0
 

May 13 at 6pm

5

 W Carteret 3

12

 Cleveland 5
         

May 14 at 7pm

5

 Enka 13

12

 ACR 1
 

May 11 at 7pm

12

 Cleveland 15

21

 Douglas 0
             

May 11 at 7pm

12

 ACR 8

21

 Ctl Cabarrus 7
   

May 17 at 6pm

12

 Cleveland 0

4

 Lee County 4
 

EAST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 

May 17 at 7pm

5

 Enka 12

13

 Cox Mill 2
   

May 11 at 7pm

13

 Hunt 10

20

 Cedar Ridge
     

May 24 at 7pm

1

 Aycock 2

3

 Topsail 1
     

May 11 at 7pm

13

 Cox Mill 12

20

 Ctl Davidson 2
 

May 13 at 7pm

13

 Hunt 0

4

 Lee County 11
   

I
I
I
I

   

May 13 at 6:30pm

13

 Cox Mill 6

4

 N Guilford 0
 

May 11 at 7pm

4

 Lee Cty

29

 NE Guilford
     

I
I
I
I

     

May 11 at 7pm

4

 N Guilford 4

29

 N Henderson 1
     

STATE
CHAMPIONSHIP

June 3 at 7pm

1

 Aycock

5

 Enka

STATE
CHAMPIONSHIP

     

May 11 at 7pm

3

 Topsail

30

 Chapel Hill
     

I
I
I
I

     

May 10 at 6pm

3

 Ledford 0

30

 N Lincoln 1
 

May 14at 7pm

3

 Topsail 10

14

 Morehead 0
   

I
I
I
I

   

May 12 at 6pm

30

 N Lincoln 3

14

 Sun Valley 7
 

May 11 at 7pm

14

 Morehead 13

19

 Union Pines 10
     

May 25 at 6:30pm

5

 Enka 2

10

 W Iredell 0
     

May 11 at 7pm

14

 Sun Valley 5

19

 N Gaston 1
   

May 17 at 7pm

3

 Topsail 10

6

 N Nash 1
 

WEST REGIONALS
BEST OF 3 SERIES

 
 

May 17 at 5pm

14

 Sun Valley 0

6

 Pisgah 6
   

May 10 at 5:30pm

6

 N Nash 8

27

 W Harnett
             

May 11 at 7pm

6

 Pisgah 5

27

 Freedom 0
 

May 14 at 7pm

6

 N Nash 4

22

 Havelock 3
         

May 13 at 5pm

6

 Pisgah 3

11

 Foard 0
 

May 11 at 7pm

11

 Grays Creek 1

22

 Havelock 5
             

May 11 at 7pm

11

 Foard 11

22

 St. Stephens 10
                 
   

EAST

May 20 at 7pm

3

 Topsail 2

26

 Corinth H 1
 

May 20 at 7pm

6

 Pisgah 2

10

 W Iredell 10

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

7

 S Johnston

26

 Corinth H 8
             

May 11 at 7pm

7

 Hickory Ridge 3

26

 W Guilford 8
 

May 13 at 6pm

26

 Corinth Holders 8

13

 W Brunswick 2
         

May 14 at 7pm

26

 W Guilford 0

10

 W Ieredell 10
 

May 11 at 7pm

10

 Swansboro 0

23

 W Brunswick 6
             

May 11 at 7pm

10

 W Iredell 5

23

 E Rowan 4
   

May 17 at 7pm

26

 Corinth H 10

2

 Northwood 8
     

May 17 at 7pm

10

 W Iredell 5

18

 Marvin Ridge 3
   

May 11 at 7pm

15

 Webb 10

18

 S Nash 0
             

May 11 at 7pm

15

 Tuscola 0

18

 Marvin Ridge 10
 

May 14 at 3:30pm

15

 Webb 3

2

 Northwood 4
   

   

May 14 at 7pm

18

 Marvin Ridge 4

2

 Hibriten 1
 

May 11 at 6pm

2

 Northwood 6

31

 W Craven 2
             

May 11 at 7pm

2

 Hibriten 7

31

 W Henderson 1