'Like' if you're a High School Sports fan!   

2016 NC High School Women's Soccer Playoffs - 1A

   

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Championship Round 4 Round 3 Round 2 Round 1
                 

May 11 at 7pm

1

 Franklin Acy 11

32

 Chatham Ctr 0
             

May 11 at 7pm

1

 Comm SOD Bye

32

 
 

May 14 at 7pm

1

 Franklin Acy 10

17

 East Wake A 1
   

 

   

May 13 at 5pm

1

 Comm SOD 9

16

 Mt Airy 0
 

May 11 at 7pm

16

 Cape Hatteras 0

17

 East Wake A 9
             

May 11 at 7pm

16

 Mt Airy 4

17

 Cherokee 3
   

May 18 at 7pm

1

 Franklin  Acy

8

 Woods Ctr
     

May 18 at 7pm

1

 Comm SOD 9

9

 Lincoln Ctr 0
   

May 10 at 6:30pm

8

 Woods Ctr 9

25

 Kestrel  Hts 0
             

May 11 at 7pm

8

 S Davidson 1 W

25

 N Stokes 1
 

May 14 at 5pm

8

 Woods Ctr 2

9

 Lejeune 0
         

May 13 at 5pm

8

 S Davidson 0

9

 Lincoln Ctr 4
 

May 11 at 6pm

9

 Lejeune 6

24

 Research T 0
             

May 11 at 7pm

9

 Lincoln Ctr Bye

24

 
                 
    EAST

May 21 at 7pm

0

 Team

0

 Team
 

May 20 at 7pm

0

 Team

4

 Bishop Mc

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

5

 Granville Ctl 2

28

 Neuse Ctr 3
             

May 11 at 7pm

5

 Starmount 6

28

 Albemarle 0
 

May 13 at 5pm

28

 Neuse Ctr 1

12

 Camden Cty 2
         

May 14 at 7pm

5

 Starmount 0 W

21

 Elkin 0
 

May 11 at 7pm

12

 Camden Cty 3

21

 Wallace Rose 2
             

May 11 at 7pm

12

 Swain Cty 0

21

 Elkin 3
   

May 18 at 7pm

12

 Camden Cty

4

 E Carteret
 

REGIONALS

 

May 18 at 7pm

5

 Starmount 0

4

 Bishop Mc 5
   

May 11 at 7pm

13

 Raleigh Ctr 9

20

 Voyager Acy 0
     

May 24 at 7pm

0

 Team

0

 Team
     

May 11 at 7pm

13

 Pine Lake Pr 6

20

 E Wilkes 1
 

May 14 at 6pm

13

 Raleigh Ctr 0

4

 E Carteret 2
   

I
I
I
I

   

May 14 at 6pm

13

 PLP 0

4

 Bishop Mc 3
 

May 11 at 7pm

4

 E Carteret 9

29

 Chatham Ctl 0
     

I
I
I
I

     

May 11 at 7pm

4

 Bishop Mc 10

29

 Cherryville 0
     

STATE
CHAMPIONSHIP

June 3 at 7pm

0

 Team

0

 Team

STATE
CHAMPIONSHIP

     

May 11 at 7pm

3

 Whiteville 10

30

 N Duplin 1
     

I
I
I
I

     

May 10 at 6pm

3

 N Moore Bye

30

 
 

May 14 at 7pm

3

 Whiteville 8

14

 James Kenan 1
   

I
I
I
I

   

May 14 at 5pm

3

 N Moore 1

19

 TJA 6
 

May 11 at 7pm

14

 James Kenan 1

19

 Roxboro C 0
     

May 24 at 7pm

0

 Team

0

 Team
     

May 11 at 7pm

14

 E Montgomery 2

19

 TJA 5
   

May 18 at 7pm

3

 Whiteville

6

 Trask
 

REGIONALS

 
 

May 18 at 7pm

19

 TJA

11

 E Surry
   

May 10 at 5:30pm

6

 Trask 4

27

 Hobbton 0
             

May 11 at 7pm

6

 Highlands 1

27

 Mtn Island 4
 

May 14 at 7pm

6

 Trask 1

11

 W Columbus 0
         

May 14 at 7pm

27

 Mtn Island 0

11

 E Surry 2
 

May 11 at 7pm

11

 W Columbus 4

22

 Union 3
             

May 11 at 7pm

11

 E Surry 3

22

 Highland Tech 1
                 
   

EAST

May 21 at 7pm

0

 Team

0

 Team
 

May 20 at 7pm

0

 Team

0

 Team

WEST

   
                 

May 11 at 7pm

7

 Manteo 1

26

 Pender 0
             

May 11 at 7pm

7

 Avery Cty 9

26

 N Stanly
 

May 14 at 4pm

7

 Manteo 0

10

 Rosewood 4
         

May 13 at 7pm

7

 Avery Cty 1

10

 Union Acy 10
 

May 11 at 7pm

10

 Rosewood 6

23

 Lakewood 1
             

May 11 at 7pm

10

 Union Acy

23

 W Mongomery 0
   

May 18 at 5:30pm

10

 Rosewood

2

 Spring Creek
     

May 18 at 7pm

10

 Union Acy

2

 Gray Stone
   

May 11 at 7pm

15

 Oxford Prep 0

18

 Princeton 9
             

May 11 at 7pm

15

 Queens Gr 3

18

 Uwharrie Ctr 0
 

May 14 at 7pm

18

 Princeton 1

2

 Spring Creek 5
   

   

May 14 at 7pm

15

 Queens Gr 0

2

 Gray Stone 6
 

May 11 at 6pm

2

 Spring Creek 11

31

 River Mill A 2
             

May 11 at 7pm

2

 Gray Stone 9

31

 Walkertown